Karboksiterapi - Lipoliz

Karboksi terapi, Selülit, vücut yağ azaltılması, vücut şekillendirme, kilo kaybı, liposuction sonrası toparlanmalarda, yüz ve çene altı kırışıklıkları, cilt çatlağı,doğum çatlağı, skar doku tedavilerinde kullanılır.

CO2 vücudumuzun yabancı olmadığı bir maddedir. Allerjik reaksiyon beklenmemektedir. Karbondioksit oksijene göre 20 kat daha hızlı dağılan bir gazdır. Uygulama sonrası bölgeye çevre dokulardan daha fazla oksijen gelir ve dolaşım hızlanır. Karbondioksit hızla uzaklaştırılır. Yağ yakımı artar.

KULLANILDIĞI YERLER

 

  1. Selülit ve bölgesel yağlanmaların tedavisinde tek başına veya kombine olarak.

  2. Kırışıklık, deri sarkmaları, elastikiyet kayıpları

  3. Çatlak tedavisinde,

  4. Sedef hastalığında,

  5. Atar ve toplardamar dolaşım bozukluklarında.

  6. Venöz ülserlerde.

LİPOLİZ

Vücut ve yüz bölgesindeki yağ birikimlerini yok eden etkili bölgesel yağ eritme yöntemidir. Lipoliz uygulamasının en önemli özelliği ameliyat gerektirmeden yağlardan kurtulma olanağı vermesidir. Lipoliz tedavisinde soya Lesitini’nden elde edilen phosphatildycholine (fosfotidilkolin) maddesi kullanılmaktadır.

Ameliyata uygun olmayan ya da istemeyen hastalarda alternatif olarak kullandığımız cerrahi olmayan bir yöntemdir. Lipoliz göz altı, çene altı, kollar, karın, bel, kalça, basen ve bacak bölgesindeki bölgesel yağların yok edilmesinde uygulanabilmektedir. Dengeli beslenme uygulandığı ve egzersizle desteklendiği sürece lipoliz tedavisi sonuçları kalıcıdır.

Cumhuriyet Mh. Gazi Cd. Sadıkoğlu Sitesi No.2 A
BLOK/D Nilüfer BURSA
T: 0224 453 20 40 (pbx) Gsm: 0554 984 07 48

*Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir.
Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde Hastalıkların Tanı ve Tedavisinde kullanılmamaktadır.