Anti Aging Bakımlar

Tüm Detaylarıyla Anti Aging Bakımlar

Vücudu dış ortamlardan ayırarak koruyan deri, bir çok şeyi üstlenmektedir. Bu yükü üstlenen derinin bakımı da iyi olmalıdır. Bunun için geliştirilen pek çok yöntem bulunmaktadır. Anti aging bakımlar yardımıyla cilt bakımı yapılabilmektedir. Sıkılaştırma ve cilde aydınlık kazandırma sağlayarak daha bakımlı bir cilde sahip olunmasını sağlar.

Anti - Aging Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaşlanma sürecini kontrol altında tutmak istiyorsanız, bunun için bazı yöntemleri takip etmeniz gerekmektedir. Öncelikle genel sağlık muayenesi yaptırarak işe başlayabilirsiniz. Sağlıklı olan kişilere, anti aging destek sağlanabilmektedir. Anti aging aşamasında beslenme alışkanlıkları kontrole alınır. kilo kontrole alınarak insanın daha iyi hissetmesi sağlanmaktadır. Anti aging yöntemleri bir araya getirilerek cilt iyileştirilebilir. Dolgu, botoks gibi yöntemler en yaygın kullanılan anti aging desteklerindendir.

Anti Aging Cilt Bakımı Hangi Yöntemler İçin Kullanılır?

Anti aging uygulamalarında farklı yöntemlerle karşılaşabilmek mümkündür. Fakat bazıları vardır onlar diğerlerinden ön plana çıkmaktadır.

  • Botoks, dolgu ya da örümcek ağı yöntemi,
  • kök hücre desteği
  • anti aging kremler en çok uygulanan yöntemlerdendir.

Dolgular hacim verir ve eksiklerin dolmasını sağlar. Botoks mimik hareketlerinin daha güçlü olmasına yardımcı olur. Kök hücre ise tam da bir gençlik kaynağıdır. Hiç birinin yapılamadığı durumlarda ise, kremlerden destek alınabilmektedir.

Anti Aging Cilt Bakımına Kaç Yaşında Başlanabilmektedir?

Anti aging uygulamalarına 20'li yaşlardan sonra adım atılabilmektedir. İsteğe göre peeling ya da diğer yöntemlerden faydalanabilmek mümkündür. Hücre yenilenmesi 25 yaşında sonlanmaktadır. Cildin nem dengesini düzene sokan ürünler bu dönemde kullanılabilmektedir.

Anti - Aging Kürleri İşe Yarar Mı?

Anti aging için yaygın uygulanabilen bazı kürler vardır. Zerdeçal macunu kürü, süt yoğurt ya da çorbalarda tüketilebilir. Son derece etkilidir. Yine gingseng kökü ve limon hazırlanarak balla tüketilebilir. Yeşil çayı kürü ise, hazırlanarak gözlere masaj şeklinde uygulanır. Göz altı torbalarında etkilidir. Bu kürler doğru hazırlanıp uygulanırsa işe yaramaktadır. Düzenli olarak yapılmasına da dikkat edilmelidir.

Anti Aging Serum Nasıl Kullanılır?

Nemlendirici ya da günlük bakımın yetmediği durumlarda serumlardan destek alınabilir. Serumlar cildin alt katmanlarına kadar ulaşmaktadır. Buda etkili olmalarını kolaylaştırmaktadır. Leke ya da sivilcelere de gönül rahatlığıyla kullanılabilirler. Anti aging serumlar kullanmadan önce cilt temiz olmalıdır. Boyun ve yüz bölgesine uygulanır. Cilde ve yaşa uyumlu ürünler, etki göstermektedir.

Anti - Aging Kremler Ne İşe Yaramaktadır?

Bir diğer alternatif ise, anti aging kremleridir. İyi bir krem tercih edilmişse cildin dolgunlaşmasına yardımcı olmaktadır. Kırışık ya da ince çizgilerinde yok edilmesinde de kullanılabilir. Hyalüronikk asit ve kolajenleri uyarırlar. Böylece cilt nemlenir. Sonucunda da sıkılaşır. Bu durum cildinden şikayetçi olan kişilerin en çok istediklerindendir. Bu kremlerde son derece etkili bir bakım sunmaktadır. Bakımlı bir cilde sahip olunmasına zemin hazırlamaktadır.

Cildimiz en önemli giysinizdir. Çocukluk döneminizde cildiniz bir çiçek gibi tazedir. 20'li ve 30'lu yaşların sonlarına doğru yavaş yavaş nemini kaybetmeye başlar, kırışıklıklar, akne, ciltte sarkmalar görülmeye başlar.

Bu nedenle sürekli bakıma ihtiyaç duyar. Doğal mekanizma beslenme alışkanlıkları, güneş ışınları, kirlilik, duygusal durum, stres, uykusuzluk gibi birçok faktörden etkilenir. Bu faktörler özellikle alın ve yanaklardaki çizgilerin oluşumunu destekler. "Yaş ilerliyor, yaşlanmak en doğal durum..." diye düşünerek cildinizi ihmal etmeyiniz.

Günümüzde tüm olumsuz etkenlere rağmen cildinizi korunmanızı sağlayacak birçok anti-aging ürün ve uygulama mevcuttur.

Kliniğimizde kişilerin cildi Eko Skin Cilt Emarı ile incelendikten sonra, kişiye özel anti-anging ürün ve uygulamalar yapılmaktadır.

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama