Cilt Gençleştirme

PRP İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

PRP(Trombositten zengin plazma) ile Cilt Gençleştirme:

PRP Nedir?

Prp "Platelet Rich Plasma-Platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması" adı verilen tedavi yönteminin kısaltımış ismidir. Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrfüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrılması ve elde edilen az miktardaki "platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma'nın (prp) yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır.

Prp Uygulamasında amaç Nedir?

Plateletler veya diğer adıyla trombositler vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan "büyüme faktörlerini"yapısında barındıran kan bileşenleridir. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız platetleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır. PRP uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olanda daha fazla sayıda plateleti verebilmektedir. Böylece hasarlı dokunun onarımı da bu kadar hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır, çünkü prp ile elde edilen plateletlerin yoğunluğu kandakinden 2 ile 4 kat fazladır.

Derimizin yaşlanması aynı yaralanma sürecinde olduğu gibi bazı fiziksel özelliklerini kaybetmesinden kaynaklıdır. Bu nedenle derimizi geçleştirmeye yönelik uygulamalarda aslında vücudumuzun bir yarayı iyileştirirken yaptıklarını çeşitli yöntemlerle taklit ederiz. Örneğin lazer, peeling gibi yöntemlerle derimizde limitleri belli, hafif hasar verir ve bu hasarı derimize hızla iyileştirmek için tetikleyici bir güç olarak kullanırız. Bu hasar sonrasında büyüme faktörleri salınır ve iyileşme süreci başlar. Dermokozmetik ürünlerde benzer şekilde derimizi yeniden yapılandıran maddelerin veya sentetik olarak elde edilmiş büyüme faktörlerinin bir iyileşme süreci başlatmasını sağlar. Derideki bu hasarın en etkili, en hızlı en doğal biçimde onarabilecek yapı, yine derinin ait olduğu bütünün bir parçasıdır. Bu nedenle plazma uygulaması damarlarımızda dolaşan bu sihirli gücü harekete geçiren bir yöntem olarak gelişmiştir.

Prp tedavisi yaklaşık 30 dakikalık bir uygulamadır. Kolayca acısız bir şekilde uygulanır.

Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. Daha sonra bu parlak görünümde biraz gerileme olur, ancak 3 ve 4 uygulamadan sonra (yani 1 kür uygulandıktan sonra) kalıcı bir etki belirgin hale gelir. Tam etki toplam 3 veya 4 uygulamadan, yani bir kür tamamlandıktan sonra kalıcı bir ışıltı, bir toparlanma şeklinde ortaya çıkacaktır.

PRP Uygulaması;

  • Uzun etkilidir.
  • Deriyi en doğal biçimde yeniden canlandırı, yapılandırır.
  • Sadece yemi kollajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerinş destekler.
  • Kırışıklıkları ve çizgileri deriyi doldurarak değil gençleştirerek giderir.
  • ilk uygulama sonrası sağlanan parlak sağlıklı görünüm bir süre sonra hafifçe gerileyebilir, bunun için ardışık uygulamalr yapılmalı ve gençleştirici etkisinin yoğunlugu sağlanmalıdır.

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama