Erkeklere Özel Saç Bakımı

Tüm Detaylarıyla Erkeklere Özel Saç Bakımı

Artık erkekler de birden fazla model ile farklı saç stilleri kullanıyor. Erkek saç bakımı son derece önemli ve modayı yakından takip eden ve kendisine en uygun saç stilini seçen erkeklerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Ünlü isimlere önem veren birçok erkek, klasik saç stilini değiştirerek uzun ve gevşek saçlarla farklı stiller yaratır. Günümüzde erkeklere özel saç bakımı önerilerine dair birçok ipucu mevcut.

Erkek Saç Bakım Rutini Nedir?

Rutin saç bakımı, düzenli saç kesme ve fırçalama ile saç bakım ürünlerinin kullanımını içerir. Erkekler de saçlarına düzenli olarak maske uygulayabilirler. Kuru saçlı erkekler zeytinyağı ve avokado, yağlı saçlılar ise saç köklerini canlandırmak için limon ve bal maskeli saç maskesi kullanabilirler. Duş alırken düzenli olarak saç derisine masaj yapmak ve saç köklerini uyarmak çok önemli bir saç bakım ipucudur.

Erkek Kısa Saç Bakımı

Kısa saç bakımı kolay olsa da, bu saçınıza bakmayacağınız anlamına gelmemelidir. Çünkü önemli bir adım saç köklerinize düzenli olarak masaj yapmak, dökülme önleyici ürünler kullanmak ve profesyonel saç bakım çözümleri bulmaktır. Ayda bir saçınızı düzeltmek ve sakalınızı saç stilinize göre tıraş etmeyi planlamak çok önemlidir.

Erkek Uzun Saç Bakımı

Uzun saçlı bir erkekseniz saç bakımına daha çok dikkat etmeniz gerekecektir. Ilık yağ tedavisi ve yumurta akı tedavisi saç bakımınızın tam işlevlerinden biri olacaktır. Ancak saç dökülmesi yaşayan erkekler için bu sürecin daha dikkatli planlanması gerekecektir. Saç köklerini uyarmak çok önemli olduğundan ve saç köklerine düzenli masaj yapmak bunu sağlayacaktır. Bazı durumlarda mezoterapi kullanılabilir.

Erkek Dalgalı Saç Bakımı

Dalgalı saçlara sahipseniz doğal hacminizi koruyabilecek erkek saç bakım ürünlerini tercih etmenizi öneririz. Örneğin, hacim veren bir şampuan, saç kremi ve en iyi saç bakım spreylerini kullanabilirsiniz. Saçınızı fön makinesi ile şekillendirirken durulanmayan bakım kremleri veya erkek saç bakım yağı kullanarak saçınızı ısının etkilerinden koruyun.

Erkek Saç Ekimi Sonrası Bakım

Saç ekimi sonrası erkekler için saç bakımı da oldukça önemlidir.

Saç ekimi işleminden sonra doktorunuzun tavsiyelerine göre tercih edilen bakım önerilerinden vazgeçmemelisiniz.

  • Kalitesini artırmak için saç bakımı ihmal edilmemelidir.
  • Kakao yağı, sağlıklı büyümesini önemsiyorsak koyu saçlar için kullanılabilir.
  • Saç derisine sürülen kakao yağı susuz lanolin ile karıştırıldıktan sonra zeytinyağı ve su ilave edilerek saça sürülür ve 15 dakika bekletilir.

Tedavi sonrası saçlarınıza nasıl bakmanız gerektiği hakkında doktordan da fikir alabilirsiniz.

Erkek Saç Bakım Ürünleri

Erkek saç bakım ürünlerindeki pek çok ürün kimyasal içerdiği için çok etkili değildir. Bitkisel ve doğal ürünler kullanarak kaliteli saç bakımı sağlayabilirsiniz. Kimyasal içeren ürünler saça fayda sağlamak yerine zarar verir ve birçok ürünün faydasını bile göremezsiniz.
Saçınıza doğal ürünler kullanarak bakmanız çok önemlidir. Uzun ve kısa saçlı erkekler için saç bakım ürünleri, bitkisel yağlar ve meyvelerden yapılan maskelerden oluşabilir.

Saç Mezoterapi

Özellikle saç dökülme ve saç canlandırmada tercih ettiğimiz bir yöntem, ilk aşamada saç dökülme nedenleri araştırılır ve varsa bir neden tedavi edilir. Var olan kıl köklerin beslenmesi için yapılan yöntemlerden biri saç mezoterapi yöntemidir. Bu yöntemde çok ince uçlu mezoterapi iğnesi ile vitamin, kan dolaşım düzenleyeciler, elastin, kollogen tetikleyeciler, keratin yapı elemanlarından oluşan bir kokteyl enjekte edilir, kişinin problemin yoğunluğuna göre minimum 6 seans 5-7 günde bir uygulanır. Bu yöntem saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için belli periyotlarla saçlı deriye uygulanan tedavi yöntemidir.

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama