Karbon Maske

Tüm Detaylarıyla Karbon Maske Uygulaması

Son zamanların en popüler cilt bakım yöntemlerinden biri karbon maske kullanımıdır. Cildi her türlü olumsuz etkiye karşı korumak bizim görevimizdir. Güneş ışınları, hava koşulları, düzensiz beslenme veya kalitesiz ürünlerin cilde sürülmesi ciltte lekelerin ve sivilcelerin oluşmasına neden olmaktadır. Özellikle yaş ilerledikçe lekelenmeler cildin elastikiyetini kaybetmesiyle beraber artar. Bu yüzden farklı yöntemler bulunmaya devam ediyor. Karbon maskede bunlardan biri.

Karbon maske nedir?

Karbon maske cilt lekelerini azaltmaya, yok etmeye ve cildin nefes almasını sağlamaya yarar. Cildi soyarak tedavi ettiği için bu kadar popüler olmuştur. Çünkü etkisini daha güçlü bir şekilde göstermektedir. Günlük bakım rutininde kullanılan ürünlerle benzerlik göstermektedir, cildin üst tabakasını temizler ve hücre yenilenmesini sağlar. Fakat bunu daha güçlü bir şekilde gerçekleştirir.

Önemli noktalar

Karbon maske hakkında bilinmesi gereken önemli nokta, karbon bileşenlerinin ve lazerin bir arada kullanılıyor olmasıdır. Oldukça güvenilir bir peeling işlemidir. Amacı ise ölü deriyi temizlemektir, bu sayede cilt nefes alır ve yenilenir. Nefes alamayan ciltte siyah nokta, sivilce gibi problemler daha fazla görülür. Bu işlemde lazer kullanılması oldukça dikkat çekmektedir. Modern teknolojinin nimetlerinden biri olan lazer tamamen güvenilir bir işlemdir.

Karbon maske nelere iyi gelir?

Karbon maske cilt problemleri ile mücadele eden kişilerin tercih ettiği bir bakım yöntemidir.

İyi geldiği cilt problemleri;

 • Yaşlılığın neden olduğu belirtiler
 • Güneş lekeleri
 • Siyah nokta
 • Sivilce izleri
 • Kırışıklık
 • Genişlemiş gözenek görünümü
 • Cilt sarkması, gerginliğin geri gelmesi
 • Mat cilt

Tüm bu problemleri ilk yapım ile beraber gözle görülür derecede azaltacaktır. Kolajen üretimini arttırarak ciltteki renk eşitsizliklerinin önüne geçer. Anti-aging etkisi bulunmaktadır, bu sayede yaşlılığın neden olduğu sarkmaları yok eder. Karbon maske ile beraber cildiniz daha genç, sağlıklı ve parlak görünecektir.

Nasıl yapılır?

Öncelikle cilt güzelce temizlenir, makyaj varsa çıkarılır. Ardından karbon tanecikleri içeren siyah renkli bir krem sürülür. Krem 15 dakika içinde emilir, ardından lazer aşamasına geçilir. Q-switched Nd-Yag lazer kullanılır, lazer ışınları sayesinde cilt karbon taneciklerini daha iyi emer.

Esas kullanım amacı budur. Lazer cihazın attığı her ışın atışı sonrasında cilt karbon tanelerini emer ve yavaş yavaş üst katmanı soyulmaya başlar. Kullanılan siyah krem cildin yapısını düzeltir ve sağlık verir. Uygulama esnasında lazer ışınlar ciltte hafif yanma etkisi verecektir, ama onun dışında bir acı hissedilmez.

Lazer kullanım amacı

Lazer kullanılmasının amacı, cildin karbon maskesini daha iyi emmesidir. Her ışın atışında ciltte maske yayılır ve üst tabakasını soyar, cildin ilk katmanında devam eden bir tedavi olduğu için etkisi büyüktür. Lazer ciltte iğne batıyormuş hissi uyandırabilir.

Kaç seans gereklidir?

Hastanın ihtiyaçlarına ve cilt tipine göre seans değişebilir, ancak ortalama 5-8 seans yeterli olmaktadır. Bir seans yaklaşık 20 dakika sürmektedir.

Karbon Maske; karbonun mucizevi iletim gücü ile ince kırışıklıkları giderir, cildin rengini açar.

Maskenin içeriğindeki arbutin, C vitamini, hyaluronik asit, kolajen, aloeözü sayesinde ciltteki renk dengesizlikleri giderilebilir. Cildin nem dengesisağlanırken anti aging etkisi gözlemlenebilir. Ayrıca maske içeriğinde yeralan rosea root ekstresi ginseng benzeri bir uzak doğu bitkisi olup cilde canlı, parlak ve genç bir görünüm sağlamaktadır. Hayatın temel bileşeni olan karbonun mucize gücü, artık cilt sağlığının korunmasında etkisini göstermektedir.

Karbonlu elektroporasyon ve myotoni özelliklerini taşıyan beaution plus karbondan dolayı içerisinde yer alan ürünlerin hızla cilt içine nüfus etmesini sağlamaktadır. Karbon elektroporasyon ile ürünlerin ciltte yer alan porlardan elektriksel aktivite ile cilt için taşınmasını sağlar. Cihazın her 20 saniyede yüz kaslarına verdiği kasılma ile de yüz kasları çalıştırılmakta ve myotoni ile sarkmaların giderilmesinde etkili olmaktadır. Uygulamalar sadece yüz değil dekolte, el ve boyun bölgelerine de yapılabilmektedir.

Tedavinin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Tedavinin kaç seans olacağı kişi profiline göre değişmekte olup, tek seansta bile etki gözlenebilir. Ciltte, parlama,aydınlanma, matlığın giderilmesi, gözeneklerin küçülmesi ardışık yapılan seanslarla birlikte artan sonuçlar gösterir. Kalıcı ve net bir sonuç için ortama 3-5 seans gerekmektedir.

ETKİLERİ

 • İçerdiği C vitamini sayesinde renk açıcı kolajen üretimini arttırıcı ve antioksidan etki sağlar.
 • Hyalüronik asit sayesinde cildi nemlendirip kırışıklıkları azaltır.
 • Kojik asit ile cilt üzerinde leke oluşumunu engeller, oluşmuş lekerin rengini açar.
 • Akne ve siyah nokta oluşumunu engeller
 • Aloe vera ile cilt üzerinde besleyici etki oluşturur.
 • Ginseng benzeri içeriği sayesinde cildi toparlar.
 • Uygulamalar sadece yüz değil dekolte, el ve boyun bölgelerine de yapılabilmektedir.

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama