Fue Tekniği Saç Ekimi

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ (ÜCRETSİZ SAÇ ANALİZİ YAPILMAKTADIR!)
 
Saçsız alanlara doğal saç açısı ve yönü dikkate alınarak, saç kökleri tek tek yerleştirilerek uygulanan tekniktir. Lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar kullanılır. Son dönemde en çok kullanılan tekniklerin başında gelen FUE yönteminde hastalar da,  cerrahi bir işlem uygulanmadığı ve daha hızlı iyileşme sağlandığı için bu yöntemi tercih etmektedir. 


FUE TEKNİĞİ NASIL UYGULANIR?
 
Hastanın işlem öncesinde kan tahlilleri yapıldıktan sonra, donör alandaki saçlar bir milimetre olacak şekilde kısaltılır. Saç kökleri alınacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulmasının ardından, Mikro Motor ile donör bölgeden kıl, graft ve doku kesilerek kılın çıkış açısına uygun bir şekilde çıkarılır. Çıkarılan foliküler üniteler, saç ekimi yapılacak bölge için cam petriye alınarak muhafaza edilir ve ardından saçsız alanda Lateral Slit Tekniği ile açılan kanallara tek tek yerleştirilir. Bu şekilde saçlı bölgeden zarar vermeden daha çok graft alınabildiği gibi işlem daha kısa sürede tamamlanabilmektedir.

Fue yöntemi bıçak kullanılmadan uygulanan cerrahi bir işlemdir, dikiş gerektirmez. Seanslar için diğer yöntemler gibi beklemeye gerek kalmaz. Herhangi bir kesik ya da yara izi kalmaz, cinsiyet farkı olmadan bayanlarda ve erkeklerde çok rahat uygulanır. Fue yöntemi işleminden sonra iyileşme çok hızlı gerçekleşir ve kişi günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir.

 


 

 

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama