Somon DNA

Somon DNA Uygulaması

Somon dna uygulaması günümüzde cilt bakım alanında oldukça tercih edilir hale gelmiştir. Özellikle kadınlar tarafından kullanılan bu yöntem yıpranmış ve yorulmuş cildi canlandırıp eski haline dönmesine yardımcı olur. Bu yöntem tıbbi bir yöntem olup uygulaması bu işin eğitimini almış uzmanlarca yapılmalıdır.

Aksi takdirde deri üzerinde kalıcı yara izleri görülebilir. Somon dna uygulaması yapılırken cilt altına küçük iğneler verilir derinin hava alması sağlanır. Hava alan bu bölgeler ilk aşamada nemlendirilir ve cilt nem dengesine kavuşur.

Cildi ilk aşamada iğnelendikten sonra hyaluronik asit uygulaması yapılır ve on beş gün boyunca bu uygulama devam eder. Bu aşamadan sonra artık cilde uygulanacak olan somon dna işlemine geçilir. Açılan boşluklara akıtılan somon dna cildin içine kadar sızmalıdır. Bu işlemin kaliteli gerçekleşmesi için iğneleme işlemi devam edilerek yapılmalıdır.

Somon dna uygulaması, cildi güneşin vermiş olduğu zararlı ışınlardan , alkol ve sigaranın ciltte bıraktığı toksiklerden, kurumuş lekelerden arındırır. Somon dna uygulamasının düzenli olması halinde cilt kaybettiği nemi ve ışıltıyı tekrar kazanarak cildi canlandırıp tazeler.

Somon DNA Uygulaması Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Cilt için bir vitamin kaynağı olan somon dna uygulaması özellikle bazı durumlarda tercih edilmelidir. Bu durumları şu şekilde belirtebilir:

1. Ciltte oluşmuş akne ve sıkar izleri olması durumu
2. Güneş, rüzgar ve bunun gibi faktörler nedeni ile kurumuş ve yıpranmış cildi canlandırmak
3. Koyulaşan gözaltı morluklarını aydınlatmak ve göz çevresini canlandırmak
4. Hormonal bozukluklar sebebi ile ciltte oluşan lekeleri yok etmek
5. Sürekli kullanılan alkol ve sigaranın etkilerini silmek
6. İlerleyen yaş ile birlikte ciltte artan çizgilerin yok edilmesinde
7. Vücutta bulunan çatlakların yok edilmesinde
8. Cildin elastik yapısına tekrar yardımcı olmasında tercih edilebilir.

Somon DNA Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Somon dna yaptırmaya karar veren kişiler, bu uygulamayı yaptırmadan önce bazı noktalara özellikle dikkat etmelidirler. Somon dna cilt derisi iğnelenerek yapılan bir uygulama olduğu için bu uygulama öncesinde aspirin gibi kanı sulandıran ilaçların kullanımından uzak durulmalıdır.

Bu ilaçların kullanımı uygulama sonrası ciltte kızarma ve morarma gibi sorunlara yol açabilir. Somon dna uygulaması temiz ve güvenilir yerlerde yaptırılmalıdır. Somon dna uygulaması gerçekleşmeden önce cilt ölü deriden arındırılmalı ve yüzey kısmında bulunan mikroplardan arındırılmalıdır.

Somon DNA Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Somon dna uygulaması cilt yüzeyi hafif iğnelerle delinerek yapılan bir uygulama olduğu için cildin enfeksiyon kapmaması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Uygulamanın hemen ardından cilt, maske ile kapatılmalı ve somon dna'nın iyice emilmesi sağlanmalıdır. Maske yeterli süre boyunca kaldıktan sonra cilde hafifçe masaj yapılarak ciltte oluşabilecek morarmalar ve kızarmaların önüne geçilmelidir.

SOMON DNA’SI AŞISI İLE CİLT YAŞLANMASININ ETKİLERİNİ SİLİN..!
İçeriğindeki “Saf Hyaluronik Asit” ve “Somon Balığı” spermlerinden elde edilen DNA molekülü sayesinde, ciltte hücre yenilemesi sağlar. Aynı zamanda hızlı bir gençleşme ve canlandırma etkisi yaratır. Somon DNA'sı yöntemi nedir?
Yaşlandırıcı süreçlerin önüne geçmek için anti-aging tedavi modelleri geliştirilmiştir. Bu anti-aging tedavi modelleri arasında son zamanlarda başarıyla uygulanan somon DNA’sı ile yıllara meydan okumak mümkün. Cildin yaşlanmasını önleyen mucize bir madde olan Somon DNA’sı ile uygulanan mezolift (yüz gençleştirme) yöntemi kırışıklıkları durduruyor!

Günümüzde kırışıklıkların tedavisinde somon DNA’sı ile gerçekleştirilen mezolift yöntemi başarı ile kullanılıyor. Somon DNA’sı; stres, hava kirliliği, sigara, alkol ve güneşin zararlı ışınları ve geçen yılların ciltteki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir tedavi yöntemi. Hayli etkili sonuçlar alınabilen yöntemde; somon sütünden elde edilen ve insan DNA’sına çok benzeyen yüksek polimerize DNA kullanılır. Somon balığının sütünden elde edilen ve insan DNA’sı ile aynı kimyasal yapıya sahip olan Somon DNA’sı; mezolift yöntemiyle deri içine verildiğinde, cilt kendini yeniler ve gençleşir. Çünkü DNA yüksek oranda su tutucudur; hacminin 10 bin katı suyu tutarak, derinin nem dengesini sağlamaya yardımcı olur. Unutmamak gerekir ki; derinin nemlendirilmesi, kırışıklığın önlenmesinde ilk ve en basit adımdır. 


ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama