Yara İzleri (scar)

Yara izleri birçok nedenle oluşan yaralanmadan sonra görülen izlerdir. Yaralanmanın şiddetine ve yaralayan etkene göre izler farklı boyutlarda ve görünümde olabilir. Bu izlerin durumuna göre lazer tedavileri bir seçenek olarak uygulanmaktadır.

Yara izlerinin tedavisinde fraksiyonel karbondioksit lazerler kullanılan önemli lazerlerdendir. Fraksiyonel lazerler istenen yoğunlukta yara izine uygulanabilmektedir. Bu sayede yara izlerinin derinliğine ve boyutuna göre doktora geniş uygulama seçeneği sunulmaktadır. Fraksiyonel lazerler cilt izlerinde uzun zamandır kullanılmaktadır. Karbon fraksiyonel lazerler cildin daha derinine inebildiğinden iz tedavilerinde önemli avantaj sunmaktadır.

Yara izinin durumuna göre karbon fraksiyonel lazer önemli derecede iyileşmeler sağlamaktadır. İzlerde kozmetik rahatlama sağlanması bile birçok kişi için yeterli bir tedavidir.Yara izlerinde fraksiyonel karbondioksit lazerler 1–3 seans uygulanır. Seans aralıkları bir aydır. İşlem öncesi sınırlı uyuşturma yapılır. Bu nedenle neredeyse ağrı duyulmaz.

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama