Lazerle Leke Tedavisi

LEKE NEDİR?

Vücudun ürettiği maddelerle cilde renk vermesi olayına pigmentasyon denir. Cilt lekelerinin oluşma nedeni deriye renk veren maddelerde oluşan bir bozukluktur. Melanoasitlerin aşırı aktifleşmesi sonucu salgılanan melanin üretiminin az yada çok oluşması deri renginde değişikliklere neden olmaktadır.

Deri lekelenmesi daha çok yüz, boyun V'si el üstleri gibi kronik olarak güneşe maruz kalan deri bölgelerinde görülmekte ve daha çok koyu tenli kişileri etkilemektedir. Lekelenme derinin en üst tabakası ile veya derialtı tabaka ile ilişkili olabilir. Çoğu zaman kozmetik problemlerden ibaret olan deri lekelenmelerinin bazıları kansere dönüşüm olasalığı barındırmaktadır.

Leke tedavisinde en temel prensip güneşten uygun şekilde korunmadır. Bu sağlandıktan sonra lekelenmenin tipine göre uygun tedavi seçenekleri bulunmaktadır.

Kliniğimizde Lazerle leke tedavisinde kişinin cildi Eko skin Cilt emarı ile (Cilt deri yüzeyi mikroskopisi) analiz edildikten sonra,

  • Karbon Fraksiyonel Lazer yapılmaktadır.

Karbon Frasiyonel Lazer: Karbon Fraksiyonel lazerde istenmeyen dokuyu buharlaştıran yüksek yoğunluklu karbondioksit kullanılır. Zarar görmüş eski cilt hücrelerini  temizler, genç ve sağlıklı hücrelerin gelişimini destekler. Cilt lekelerinin temizlenmesi (Yaşlılık ve güneş hasarı) kullanılan en son teknolojidir.

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama